Tabela rozmiarów

Aby ułatwić Państwu zakupy LSM-SPORT przygotował tabelę rozmiarów, dzięki której mogą Państwo dobrać odpowiedni rozmiar odzieży i obuwia. Zapraszamy do zapoznania się z tabelami oraz do udanych zakupów.

Jak mierzyć stopę i jak dobrać rozmiar buta?

Jeżeli nie jesteś pewien jaki rozmiar obuwia będzie dla Ciebie odpowiedni, możesz to w bardzo szybki i prosty sposób sprawdzić. Wystarczy zmierzyć swoje stopy w zaprezentowany poniżej sposób. Potrzebne do tego będą: biała kartka papieru (format A4), taśma klejąca, ołówek i miarka.

  1. Przyklej kartkę papieru do podłogi taśmą klejącą.
  2. Postaw swoją stopę centralnie na kartce i precyzyjnie obrysuj ją ołówkiem dookoła. W ten sposób powinieneś otrzymać dokładny kształ swojej stopy.
  3. Miarką zmierz długość stopy. Pod uwagę weź najbardziej skrajne punkty długości stopy. Zapisz wynik.
  4. Podobnie zmierz szerokość stopy w najszerszym jej miejscu. Zapisz wynik.
  5. Analogicznie zmierz drugą stopę i zbierz wszystkie wyniki.

Może być tak, że wymiary obu Twoich stóp będą się od siebie różniły. Należy wówczas, jako rozmiar, przyjąć rozmiary większej stopy. Trzeba też przy tym pamietać, że obuwie, z reguły powinno być o ok. 0,5 cm większe od stopy. Znając już swój rozmiar stopy, można dobrać dla siebie odpowiedni rozmiar buta.

Pamiętaj jednak, że rozmiary obuwia różnych producentów różnią się od siebie. Dobierając rozmiar, należy sugerować się tabelą rozmiarów tego producenta, którego buty chcemy kupić. Inaczej mówiąc, dany rozmiar buta u różnych producentów może mieć różną wielkość i niekoniecznie będzie na Ciebie pasował.

Poniżej prezentujemy tabele rozmiarów wybranych, najpopularniejszych producentów, których produkty oferujemy w naszym sklepie. Przy wyborze produktu i doborze jego rozmiaru warto z nich skorzystać. Mamy wówczas pewność, że dobierzemy dla siebie odpowiedni rozmiar.

Rozmiarówka Adidas

Rozmiarówka Nike

Rozmiarówka Puma